راهنمای آزمون شهری - بخش چهارم ( نمونه سوال آیین نامه ) - نمونه سوال آیین نامه ( رایگان )

ارسال شده توسط | مهر ۲۴, ۱۳۹۵ | آموزش ها | 2 نظر

راهنمای آزمون شهری - بخش چهارم ( نمونه سوال آیین نامه )

راهنمای آزمون شهری – بخش چهارم ( نمونه سوال آیین نامه )

با سلام خدمت کاربران عزیز کوئیزی در چند نوشته آینده با آموزش نکات آزمون شهری با عنوان ” راهنمای آزمون شهری “در خدمت شما هستیم که توسط یکی از کاربران آماده شده و در اختیار ما قرار گرفته است تا به صورت رایگان در اختیار همه عزیزان قرار گیرد. لطفا تجربیات خودتون رو در بخش نظرات این نوشته در اختیار دیگران قرار دهید.

بخش چهارم

۶- آماده شدن برای حرکت:
دسته دنده را در دنده مربوطه (دنده یک یا عقب) قرار میدهیم و آ ینه ها را نگاه میکنیم و کاملا چهار طرف اتومبیل را کنترل میکنیم و با حرکت به سمت مورد نظر مجددا توقف کرده و نقاط کور آینه را با چرخش سر به آن سمت نگاه کرده تا خطری ما را تهدید نکند وبعد از اطمینان کامل حرکت میکنیم.

۷-  ترمز دستی:
که با علامت P روی پشت آمپر مشخص شده در این حالت باید انتقال ترمز صورت گیرد بدین ترتیب که پدال ترمز را با پای راست فشار داده و با دست راست دسته ی ترمز دستی را کمی بالا کشیده و همزمان با انگشت شصت دست راست ضامن سر دسته را فشار داده و ترمز دستی را پایین میبریم تا لامپ مربوطه خاموش گردد بدین ترتیب آماده حرکت میباشیم توجه داشته باشید هیچگونه لامپی روی صفحه کیلومتر نباید روشن باشد اگر لامپی روشن بود باید ببینید مال چه قسمتی میباشد ایراد بر طرف کنید.

 

کنترل گاز، ترمز، کلاج و فرمان:

  1. گاز

پدال گاز در قسمت سمت راست پایین روی کف ماشین قرار دارد و بوسیله پای راست کنترل میشود و طریقه ی قرار گرفتن پا روی آن بدین ترتیب است که پاشنه پا بین پدال ترمز و گاز قرار میگیرد و پنجه ی پا روی پدال گاز قرار میگیرد و با فشار دادن به پایین اتومبیل گاز میخورد و باید توجه داشت میزان فشاری که به پدال میدهیم بوسیله عقربه روی صفحه ی مدرج دور موتور نشان داده میشود و وقتی قصد تعویض دنده نداریم نباید دور موتور از ۲ بالاتر رود و برای تعویض دنده ی از ۲ به بالا اول حتما باید گاز دهید تا اتومبیل دور بگیرد بعد دنده را زیاد کنید در ضمن نباید به دور موتور نگاه کنید چون اینکار بصورت عادت درآمده و خطرناک میباشد بلکه باید گوشهایتان با صدای موتور آشنا شده و متوجه میزان گاز بشوید.
دور موتور:

اگر هر عددی را که روی درجه ی دور موتور میبینیم که در اتومبیلهای قدیمی از ۰-۱ …۱۰ میباشد و بالای آن نوشته ضربدر ۱۰۰۰ و در اتومبیلهای جدید از ۰-۱۰-۲۰-۳۰…۹۰-۱۰۰ میباشد و در بالای آن نوشته ضربدر ۱۰۰ ضرب کنیم تعداد دورهای میل لنگ در دقیقه در داخل موتور بدست میاید و معمولا دور موتور اتومبیلها بین ۸۰۰ تا ۱۲۰۰تنظیم میباشدکه بستگی به تنظیم موتور داردو دور موتور نرمال ۱۰۰۰ می باشد.

۲٫ترمز:
پدال ترمز بین پدال گاز و کلاج قرار دارد و توسط پای راست کنترل میشود و نحوه ی قرار گرفتن پا روی آن مثل پدال گاز میباشد که استفاده از ترمز به سه روش  میباشد.
الف-ترمز تند (شدید): ترمزی است بسیار خطرناک که باعث تصادف میشود که حتی الامکان از آن نباید استفاده کرد و هر کس در جاهای پر تردد از آن استفاده کرده باعث برخورد چند اتومبیل شده و در شرایط اضطراری که مثلا جان یک انسان در میان باشد از آن استفاده میکنند توصیه میکنم همیشه میدان دید خود را افزایش داده و با رعایت فاصله ی ایمن و سرعت مطمئنه مجبور به استفاده از ترمز تند نشوید.

ب- ترمزآهسته:

بهترین نوع ترمز میباشد و همیشه از قبل جایی که میخواهید توقف کنید را در نظر میگیرید و بصورت میلیمتری ترمز را فشار میدهید و اتومبیل را نگه میدارید و اگر نیاز شد میتوانید فشار را به آرامی بیشتر کنید تا زودتر اتومبیل را متوقف کنید و معمولا در سرعت زیر ۱۵ کیلومتر ابتدا کلاج را بگیرید بعد ترمز را فشار بدهید و انجام اینکار دو علت دارد:

اولا- هیچوقت اتومبیل ما خاموش نمیشود.

ثانیا- با تمرکز بیشتر و بهتری میتوانید ترمز را آهسته بگیرید.
ولی در سرعتهای بالاتر از ۱۵ کیلومتر حتما اول باید با ترمز سرعت را به زیر ۱۵ کیلومتر برسانید بعد کلاج را تا ته گرفته و با فرمان اتومبیل را تنظیم نموده و بعد ایست کامل کنید و دنده را خلاص نمایید.
ج -نیش ترمز:

معمولا برای کاهش و کم کردن سرعت میباشد و در مواقعیکه قصد ایست کامل ندارید از آن استفاده میکنید مثل عبور از سرعت گیر و غیره و مثل ترمز آهسته در سرعت پایین ابتدا کلاج و بعد ترمز میزنید ولی در سرعت بالا ابتدا با ترمز سرعت را کم کنید بعد ترمز بگیرید.

 از شما تقاضا داریم اگر نمیتوانید به صورت مالی به ما کمک کنید برای بقای سایت و رسیدن این سایت به دست دیگران روی این دکمه  کلیک نمایید و این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید ( صمیمانه از شما تشکر میکنیم )

این بخش دوم راهنمای آزمون شهری بود شما می توانید برای مشاهده بخش اول ” راهنمای آزمون شهری آیین نامه ” به لینک مورد نظر مراجعه کنید امیدواریم مفید فایده واقع شود در صورتی که شما با بخشی از این متن مخالف هستید یا نظر بهتری دارید لطفا در نظرات با ما در میان بگذارید تا اصلاح شود.

نظر فراموش نشه

راهنمای آزمون شهری آیین نامه شامل قسمت های مختلفی است که به مرور در سایت قرار داده خواهد شد فقط از شما خواهش میکنیم تا جاییکه امکان دارد این صفحه را در شبکه های اجتماعی خود مخصوصا گوگل پلاس یا فسیبوک با کامنت راهنمای آزمون شهری آیین نامه به اشتراک بگذارید.

همچنین شما می توانید برای مشاهده نمونه سوالات آیین نامه به صفحه مورد نظر مراجعه کنید، یک مکان دیگر آموزش تابلوهای راهنمایی رانندگی با استفاده از فلش کارت کارت هست که با کلیک روی لینک مور نظر میتوانید به رایگان از آن استفاده کنید بخش راهنمای حق تقدم یا به عبارت بهتر نمونه سوالات حق تقدم آیین نامه نیز در دسترس شماست.

دانلود بسته کامل نمونه سوالات آیین نامه ویرایش جدید

سوالات فنی آیین نامه

راهنمای آزمون شهری
بهترین سوالات فنی آیین نامه
راهنمای آزمون شهری
Written by: سازمان راهنمایی رانندگی
Date Published: 10/10/2016
بهترین سایت برای آزمون آنلاین آیین نامه
4.9 / 5 stars

2 نظر تا کنون ارسال شده است

با ارسال نظر خود ما را در بهبود عملکرد سایت یاری کنید

ایمیل شما به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری را پر کنید.