آموزش آزمون شهری - بخش دهم ( نمونه سوالات آیین نامه ) - نمونه سوال آیین نامه ( رایگان )

ارسال شده توسط | آبان ۲۷, ۱۳۹۵ | آموزش ها | 3 نظر

آموزش آزمون شهری - بخش دهم ( نمونه سوال آیین نامه )

آموزش آزمون شهری – بخش دهم ( نمونه سوال آیین نامه )

با سلام خدمت کاربران عزیز کوئیزی تاکنون با انواع نمونه سوال آیین نامه در خدمت شما بودیم و خواهیم بود با توجه به درخواست کاربران در چند نوشته آینده با آموزش نکات آزمون شهری با عنوان ” آموزش آزمون شهری “در خدمت شما هستیم. این راهنما توسط یکی از کاربران آماده شده و در اختیار ما قرار گرفته است تا به صورت رایگان در اختیار همه عزیزان قرار گیرد. لطفا تجربیات خودتون رو در بخش نظرات این نوشته در اختیار دیگران قرار دهید.

بخش دهم:

نقاط کور چیست و چه اهمیتی دارد؟

هنگامیکه راننده پشت فرمان قرار گرفته بسته به میزان قد و قامت راننده بعضی اطراف اتومبیل خود را نمیتوانند ببینند که به آن نقاط کور اتومبیل میگویند. نقاط کور شامل قسمت جلو و عقب اتومبیل و نیز آینه ها ی بغل میباشد و بیشترین تصادفات بخاطر عدم توجه به نقاط کور میباشد.طریقه ی بدست آوردن نقاط کور قسمت جلو و عقب اتومبیل بصورت ذیل است:

الف-نقطه ی کورقسمت جلو:

ابتدا باید پشت فرمان بنشینید وبه حالت رانندگی دستهای خود را روی فرمان قرار داده و سپس یک نفر از قسمت جلوی اتومبیل آرام آرام بسمت جلو حرکت کرده تا موقعیکه توانستید کفشهای او را از روی لبه ی درب موتور(کاپوت)ببینید حال فاصله ی فرد با سپر جلو را اندازه بگیرید میشود نقطه ی کور جلوی اتومبیل

ب-نقطه ی کور قسمت عقب:

ابتدا باید پشت فرمان قرار بگیرید و به حالت رانندگی بصورت دنده عقب بنشینید(با دست راست پشتی صندلی شاگرد را گرفته وبا دست چپ قسمت بالای فرمان را بگیرید و کاملا رو به عقب بچرخید)سپس یکنفر از سپر عقب اتومبیل رو به عقب حرکت کرده تا موقعیکه توانستید کفشهای او را ببینید حال فاصله فرد با سپر عقب را اندازه بگیرید میشود نقطه ی کور عقب. لازم به ذکر است معمولا در اکثر اتومبیلها مخصوصا اتومبیلهای جدید نقطه ی کور عقب حداقل دو برابر جلو میباشد بطوریکه اگر یکنفر پشت اتومبیل بنشیند دیده نمیشود و این یکی از مهمترین دلایلی است که شما را وادار میکند همیشه از پشت اتومبیل وارد خیابان شوید که اگر پشت سر اتومبیل کسی نشسته بود ببینیدش.

نقطه ی کور آینه های بغل:

اگر یک نفر کنار ستون سمت راست و چپ اتومبیل با فاصله ی یک متر بایستد شما در آینه آن فرد را نمیبینید که به آن نقطه ی کور آینه های بغل میگویند پس هنگام جابجایی از یک لاین به لاین دیگر علاوه بر پوشش آینه ها باید سرتان را به سمت مورد نظر نیز برگردانید

این آموزشی دهمین سری از آموزش های راهنمای آزمون شهری بود شما می توانید سایر آموزش ها را از منوی بالا قسمت آموزش ها دنبال کنید.

همچنین بخش های دوم، سوم، چهارم ، پنجم ، ششم و هفتم آموزش آزمون شهری نیز از لینک های مربوطه در دسترس هستند. امیدواریم این آموزش ها مفید فایده واقع شود در صورتی که شما با بخشی از این متن مخالف هستید یا نظر بهتری دارید لطفا در نظرات با ما در میان بگذارید تا اصلاح شود.

به زودی با کمک سایت drivi فیلم های آموزشی بسیار کاربردی در جهت پارک دوبل و هدایت خودرو ( آزمون شهری ) آماده و ارایه خواهد شد.

نظر فراموش نشه

آموزش آزمون شهری آیین نامه شامل قسمت های مختلفی است که به مرور در سایت قرار داده خواهد شد فقط از شما خواهش میکنیم تا جاییکه امکان دارد این صفحه را در شبکه های اجتماعی خود مخصوصا گوگل پلاس یا فسیبوک با کامنت آموزش آزمون شهری آیین نامه به اشتراک بگذارید.

همچنین شما می توانید برای مشاهده نمونه سوالات آیین نامه به صفحه مورد نظر مراجعه کنید، یک مکان دیگر آموزش تابلوهای راهنمایی رانندگی با استفاده از فلش کارت کارت هست که با کلیک روی لینک مور نظر میتوانید به رایگان از آن استفاده کنید بخش راهنمای حق تقدم یا به عبارت بهتر نمونه سوالات حق تقدم آیین نامه نیز در دسترس شماست.

دانلود بسته کامل نمونه سوالات آیین نامه ویرایش جدید

سوالات فنی آیین نامه

راهنمای آزمون شهری جدید
بهترین سوالات فنی آیین نامه
راهنمای آزمون شهری
Written by: سازمان راهنمایی رانندگی
Date Published: 10/10/2016
بهترین سایت برای آزمون آنلاین آیین نامه
4.85 / 5 stars
راهنمای آزمون آیین نامه ۹۶، راهنمای آزمون آیین نامه ۹۷، سوالات آیین نامه جدید ۹۶، سوالات آیین نامه ۹۷، راهنمای گرفتن گواهینامه ۹۶، راهنمای گرفتن گواهینامه ۹۷، نمونه سوالات آیین نامه، نمونه سوالات آیین نامه جدید،  نمونه سوالات آیین نامه

3 نظر تا کنون ارسال شده است

با ارسال نظر خود ما را در بهبود عملکرد سایت یاری کنید

ایمیل شما به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری را پر کنید.