سوالات فنی آیین نامه رانندگی بخش دو

ارسال شده توسط | تیر ۲۳, ۱۳۹۵ | آموزش ها, سوالات بخش فنی | 15 نظر

سوالات فنی آیین نامه رانندگی بخش دو

 سوالات فنی آیین نامه رانندگی بخش دوم

با توجه به درخواست های مکرر کاربران سایت مبنی بر قرار دادن سوالات بخش فنی در سایت بر آن شدیم تا تمام سوالات فنی آیین نامه کتاب جدید را یکجا گرداوری نماییم.  این سوالات همه سوالات بخش فنی آیین نامه را شامل می شود بنابرین هیچ سوالی بیرون از این سوالات نخواهد بود.

جهت جلوگیری از اشتباه آدرس صفحات هر سوال مطرح شده تا جواب صحیح را در کتاب نیز مورد بررسی قرار دهید.آدرس صفحات مطابق کتاب آیین نامه ویرایش جدید سال ۹۵ می باشد. با توجه به اینکه احتمال اشتباه بودن پاسخ ها وجود دارد در صورت مشاهده با ذکر عنوان سوال و پاسخ صحیح ما را کمک کنید.

توجه داشته باشید این مجموعه سوالات با قیمت های بالای ۵ هزار تومان  در حال فروش هستند

ولی اینجا همه چیز رایگان است

۱۶ .معیوب بودن سیستم تعلیق باعث بروز چه حوادثی می شود ؟ ( صفحه ۱۳۸) اگر سیستم تعلیق یک خودرو مناسب نباشد ، نه تنها ارتعاشات زیادی را به بدنه خودرو و سرنشینان آن تحمیل خواهد کرد ، بلکه تماس کامل میان تایرها و سطح جاده تیز حفظ نخواهد شد و فرمانپذیری و سیستم هدایت خودرو دچار اختالل خواهد گشت .

۱۷ .نام دیگر سیستم فرمان چیست ؟ ( صفحه ۱۳۹) سیستم هدایت و فرمان با توجه به میزان چرخش غربیلک فرمان توسط راننده ، وظیفه کنترل جهت و میزان گردش چرخ های جلو را بر عهده دارد . به بیان ساده تر ، به مجموعه مکانیزم یا مکانیزمهایی که از غربیلک فرمان شروع و تا پشت چرخ های جلو امتداد پیدا نموده و وظیفه تغییر جهت تایرها را بر عهده دارند ، سیستم فرمان یا به اصطالح جلوبندی خودرو می گویند . سالمت فنی کلیه قطعات این سیستم ، تاثیر بسیار باالیی در تامین ایمنی سرنشینان خودرو دارد .

۱۸ .وظیفه دینام چیست ؟ ( صفحه ۱۴۰) دینام وظیفه تولید برق در خودرو را دارد . دینام مانند ژنراتور کوچکی است که دور خود را از میل لنگ گرفته ، باعث تولید برق می شود .

۱۹ .انواع باتری ها را نام ببرید ؟ ( صفحه ۱۴۰ )

۱٫۱۹ .باتری خشک ( اتمی ) 

۲٫۱۹ .باتری معمولی ( آب باتری ) 

باتری ها امروزه در دو نوع تولید می شوند . یک نوع از آنها باتری خشک است که معروف به باتری اتمی می باشد . نوع دیگری از آنها باتری های معمولی هستند ، که در آنها از آب باتری یا آب مقطر استفاده می شود .

۲۰ .در صورت کم شدن آب باتری ، چه مایعی به آن اضافه می کنیم ؟ ( صفحه ۱۴۰) آب مقطر

۲۱ .وظیفه اگزوز چیست ؟ ( صفحه ۱۴۰)

۱٫۲۱ .هدایت گازهای باقیمانده ناشی از عمل عمل احتراق موتور به سمت خارج

۲٫۲۱ .کاهش صدای باالی موتور

۳٫۲۱ .کاهش آالیندگی گازهای خروجی از موتور

۲۲ .وظیفه کاتالیست چیست ؟ ( صفحه ۱۴۱) مبدل کاتالیستی بخشی از سیستم اگزوز در خودروهای پیشرفته امروزی است . در این بخش گازهای مضر با مواد موجود در کاتالیست ترکیب شده و طی فرآیندهایی شیمیایی به گازها یا مواد بی ضرر تبدیل می شوند .

 از شما تقاضا داریم برای بقای سایت و رسیدن این سایت به دست دیگران روی این دکمه  کلیک نمایید و این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید ( صمیمانه از شما تشکر میکنیم )

 ۲۳ .وظیفه بافلر چیست ؟ ( صفحه ۱۴۱) بخش مهم دیگر سیستم اگزوز صداخفه کن ( بافلر ) می باشد . همانطور که از نام این بخش مشخص است ، صدای نابهنجار موتور در حین کارکردن ، در این قسمت به شدت کاسته می شود .

۲۴ .حجم و عمر روغن موتورهای معمولی در خودروهای سواری چقدراست ؟ ( صفحه ۱۴۴) مقدار حجم روغن موتور در خودروهای مختلف متفاوت است . در انواع مختلف خودروهای سواری ، مقدار این روغن می تواند بین ۴ تا ۶ لیتر باشد . البته این مقدار در هر خودرو دقیقاً مشخص و معین می باشد . عمر مطلوب روغن موتور بستگی به میزان استفاده از خودرو و همچنین کیفیت روغن خریداری شده دارد . روغن های معمولی در حدود ۸ تا ۱۰ هزار کیلومتر کارآیی دارند .

۲۵ .وسیله اندازه گیری سطح روغن موتور چه نام دارد ؟ ( صفحه ۱۴۴ ) دست کم هفته ای یکبار به وسیله سیم یا گیج روغن ، سطح روغن موتور را کنترل نمایید .

۲۶ .شرایط مکانی و زمانی اندازه گیری سطح روغن موتور را نام ببرید ؟ ( صفحه ۱۴۵)

۱٫۲۶ .موتور خودرو خاموش باشد ۲٫۲۶ .بین یکربع تا ۲۰ دقیقه از خاموش کردن خودرو گذشته باشد ( دمای موتور کاهش پیدا کرده باشد ) ۳٫۲۶ .خودرو روی سطح صاف پارک شده باشد توجه داشته باشید که هنگام انجام این کنترل ، موتور خودرو باید خاموش باشد و مقداری نیز از خاموش بودن آن گذشته باشد . همچنین کنترل گیج روغن باید در محلی از راه که صاف بوده و در سرآشیبی قرار نداشته باشد ، انجام پذیرد .

۲۷ .چه زمانی خودرو نیاز به تعویض فیلتر روغن دارد ؟ ( صفحه ۱۴۵) توصیه می شود فیلتر روغن در هر ۱۰ هزار کیلومتر پیمایش خودرو تعویض گردد .

۲۸ .روغن گیربکس و دیفرانسیل چه نام دارد و زمان تعویض آن چیست ؟ ( صفحه ۱۴۵ ) برای این مجموعه یک نوع روغن خاص که معموالً واسکازین است ، پیش بینی شده است و هر دو بخش جعبه دنده و دیفرانسیل توسط این نوع روغن ، روانکاری می شود . البته بعداز هر ۳۰ هزار کیلومتر پیمایش ) به طور تقریبی معادل یک سال ( توصیه می شود که روغن جعبه دنده به طور کلی عوض می شود .

۲۹ .چه زمانی خودرو نیاز به تعویض آب رادیاتور دارد و با چه مایعی رادیاتور را پُر می کنند ؟( صفحه ۱۴۶) آب رادیاتور و سیستم خنک کاری بهتراست ، سالی یک مرتبه تخلیه و سپس بطور مجدد آب گیری شود . توصیه می شود برای این کار از آب مقطر استفاده شود .

۳۰ .ضدیخ با چه ماده ای مخلوط می شود و چه زمانی تعویض می گردد ؟ ( صفحه ۱۴۶) استفاده از ضدیخ به همراه آب ضروری است . مایع ضدیخ عالوه بر آنکه از یخ زدگی آب در سرما جلوگیری می کند ، در به تاخیر اندازی نقطه جوش آب نیز تاثیر مهمی دارد .

 سوالات فنی آیین نامه

برای شرکت در آزمون آیین نامه سوالات فنی ویرایش جدید ۹۵ می توانید به لینک مورد نظر بروید.

سوالات فنی آیین نامه رانندگی بخش اول

سوالات فنی آیین نامه رانندگی بخش سوم

توجه: برای طراحی و ساخت هر آزمون ساعت ها وقت صرف شده است اگر از آزمون راضی بودید و اندکی این آزمون به شما کمک کرد لطفا روی آیکون زیر کلیک کنید و ۱۰ ثانیه از وقت خود را در اختیار ما قرار دهید.

لطفا به این نوشته امتیاز دهید
[تعداد رای کل امروز: 248 میانگین: 2.8]

15 نظر تا کنون ارسال شده است

با ارسال نظر خود ما را در بهبود عملکرد سایت یاری کنید

ایمیل شما به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری را پر کنید.