راهنمای آزمون شهری - بخش اول ( نمونه سوال آیین نامه ) - نمونه سوال آیین نامه ( رایگان )

ارسال شده توسط | مهر ۱۸, ۱۳۹۵ | آموزش ها | 2 نظر

راهنمای آزمون شهری - بخش اول ( نمونه سوال آیین نامه )

راهنمای آزمون شهری – بخش اول ( نمونه سوال آیین نامه )

با سلام خدمت کاربران عزیز کوئیزی در چند نوشته آینده با آموزش نکات آزمون شهری با عنوان ” راهنمای آزمون شهری “در خدمت شما هستیم که توسط یکی از کاربران آماده شده و در اختیار ما قرار گرفته است تا به صورت رایگان در اختیار همه عزیزان قرار گیرد. لطفا تجربیات خودتون رو در بخش نظرات این نوشته در اختیار دیگران قرار دهید.

بخش اول

مدت زمان آزمون شهری به نظر آزمون گیرنده بستگی داره ولی فکر کنم دیگه از ۱۰-۵ دقیقه بیشتر نمیشه. برای خودِ من فقط ۲ دقیقه طول کشید.

این هم یه جور آزمونه و استرس خودش رو داره. بیشتر افرادی که رد میشن به خاطر استرس و دستپاچگی رد میشن. پس سعی کنید استرس رو به کمترین حد خود برسانید که البته در دفعه اول بیشتر هست و در دفعه های بعد خود به خود کمتر میشه. اگر خدایی نکرده رد شدید اصلا دل سرد نشین و با تلاش و تمرکز بیشتر انشاالله قبول میشید.

در اینجا برخی نکات مهم رو ذکر کردم که نه تنها برای آزمون بلکه برای بعدا هم به درد میخوره:

نحوه ی صحیح حرکت به سمت اتومبیل:
اولا:  بهتر است هنگام سوار شدن اتومبیل از قسمت عقب اتومبیل وارد خیابان شوید تا رانندگان وسایل نقلیه عبوری زودتر بتوانند شما را ببینند.


دوما : به هر دلیلی اگر اتومبیل حرکت کند وقتی از عقب اتومبیل وارد خیابان شوید. خطری شما را تهدید نمیکند.و در ضمن نزدیک شدن به اتومبیل قسمت جلو و عقب آنرا مورد بازدید قرار دهید تا زمانیکه از اتومبیل خود دور بودید تصادفی رخ نداده باشد و همچنین با زیر نظر گرفتن لاستیکها از عدم پنچری و کم باد بودن آنها مطمئن شوید و در ضمن فاصله عقب و جلو اتومبیل خود با وسایل نقلیه پارک شده را مورد توجه قرار دهید تا با خیالی آسوده از پارک خارج شوید.

نحوه صحیح باز کردن درب اتومبیل و سوار شدن:

کلید را با دست راست درون قفل قرار داده و با دست چپ دستگیره را گرفته و با چرخاندن کلید قفل را باز نموده و با دستگیره درب را با توجه به عرض خیابان و تردد وسایل نقلیه ی عبوری و جثه راننده باز کنید و برای سوار شدن ابتدا پای راست را داخل اتومبیل گذاشته و زانو را از زیر فرمان عبور داده و بعد قسمت بالا تنه بدن را داخل نموده و در نهایت پای سمت چپ را داخل اتومبیل گذاشته و درب را با دست چپ ببندید و اگر ماشین دزدگیر داشت با دست راست شاستی دزدگیر را فشار داده و بعد از باز شدن قفلها با دست چپ درب را با توجه به عرض خیابان و تردد وسایل نقلیه ی عبوری و جثه راننده باز کنید.

 

اعمال قبل از حرکت وسیله نقلیه یا صاکدرات و توضیح کامل کلمه ی صاکدرات:

اگرحروف اول تمام کارهایی را که قبل از حرکت بایستی انجام دهیم کنار هم قرار دهیم کلمه صاکدرات درست میشود که به آن اعمال قبل از حرکت میگوییم که به قرار ذیل می باشد:

۱صصندلی را تنظیم کنید
۲اآیینه ها را تنظیم کنید
۳ککمربند ایمنی را ببندید
۴ددنده را خلاص کنید
۵رروشن کنید و راهنما را بزنید
۶اآماده کردن دنده اتومبیل جهت حرکت و نگاه کردن به آینه ها و نقاط کور را با چرخاندن سر پوشش دهید
۷تترمز دستی را پایین بکشید

* برخی افراد می گویند که اول صندلی بعد کمربند بعد آیینه، برخی دیگه می گویند اول صندلی، آیینه، بعد روشن کردن خودرو بعد کمربند. که من دقیقا این موضوع رو از سرهنگ پرسیدم که گفت زیااااد فرقی نمیکنه مهم اینه که این اعمال رو انجام بدید پس همین ترتیبی که من گذاشتم رو رعایت کنید کافیه.

این بخش اول راهنمای آزمون شهری بود امیدواریم مفید فایده واقع شود در صورتی که شما با بخشی از این متن مخالف هستید یا نظر بهتری دارید لطفا در نظرات با ما در میان بگذارید تا اصلاح شود.

 از شما تقاضا داریم اگر نمیتوانید به صورت مالی به ما کمک کنید برای بقای سایت و رسیدن این سایت به دست دیگران روی این دکمه  کلیک نمایید و این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید ( صمیمانه از شما تشکر میکنیم )

راهنمای آزمون شهری آیین نامه شامل قسمت های مختلفی است که به مرور در سایت قرار داده خواهد شد فقط از شما خواهش میکنیم تا جاییکه امکان دارد این صفحه را در شبکه های اجتماعی خود مخصوصا گوگل پلاس یا فسیبوک با کامنت راهنمای آزمون شهری آیین نامه به اشتراک بگذارید.

همچنین شما می توانید برای مشاهده نمونه سوالا آیین نامه به صفحه مورد نظر مراجعه کنید، یک مکان دیگر آموزش تابلوهای راهنمایی رانندگی با استفاده از فلش کارت کارت هست که با کلیک روی لینک مور نظر میتوانید به رایگان از آن استفاده کنید بخش راهنمای حق تقدم یا به عبارت بهتر نمونه سوالات حق تقدم آیین نامه نیز در دسترس شماست.

دانلود بسته کامل نمونه سوالات آیین نامه ویرایش جدید

سوالات فنی آیین نامه

راهنمای آزمون شهری
بهترین سوالات فنی آیین نامه
راهنمای آزمون شهری
Written by: سازمان راهنمایی رانندگی
Date Published: 08/08/2016
بهترین سایت برای آزمون آنلاین آیین نامه
4.7 / 5 stars
لطفا به این نوشته امتیاز دهید
[تعداد رای کل امروز: 29 میانگین: 2.8]

2 نظر تا کنون ارسال شده است

با ارسال نظر خود ما را در بهبود عملکرد سایت یاری کنید

ایمیل شما به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری را پر کنید.