راهنمای آزمون شهری - بخش دوم ( نمونه سوال آیین نامه ) - نمونه سوال آیین نامه ( رایگان )

ارسال شده توسط | مهر ۱۹, ۱۳۹۵ | آموزش ها | 2 نظر

راهنمای آزمون شهری - بخش دوم ( نمونه سوال آیین نامه )

راهنمای آزمون شهری – بخش دوم ( نمونه سوال آیین نامه )

با سلام خدمت کاربران عزیز کوئیزی در چند نوشته آینده با آموزش نکات آزمون شهری با عنوان ” راهنمای آزمون شهری “در خدمت شما هستیم که توسط یکی از کاربران آماده شده و در اختیار ما قرار گرفته است تا به صورت رایگان در اختیار همه عزیزان قرار گیرد. لطفا تجربیات خودتون رو در بخش نظرات این نوشته در اختیار دیگران قرار دهید.

بخش دوم

– صندلی:
صندلی اتومبیلهای پراید قدیمی از سه قسمت قابل تنظیم میباشد.

الف-کل صندلی

ب-پشتی صندلی

ج-پشت سری صندلی
در اتومبیلهای پراید جدید از همین سه قسمت به اضافه کفی صندلی (قسمت نشیمنگاه) حال به توضیح چهار قسمت آن میپردازیم:


الف کل صندلی که در اتومبیلهای قدیمی توسط یکعدد ضامن که در سمت چپ کنار صندلی قرار دارد تنظیم میشود با دست چپ آنرا بالا کشیده و با دست راست بالای فرمان را گرفته و با کمک از پاها که روی کف اتومبیل قرار دارد صندلی را بصورت ریلی به سمت عقب یا جلو حرکت داده تا پاها بصورت زاویه ی ۹۰ درجه روی پدالها قرار گیرد بطوریکه به کلاج ترمز و گاز تسلط کافی داشته باشید ولی در اتومبیلهای پراید جدید ضامن در سمت راست قسمت زیر کفی (نشیمنگاه) قرار دارد که با دست راست سر ضامن را بطرف بالا کشیده و با دست چپ بالای فرمان را گرفته و با کمک پاها صندلی را بصورت ریلی به جلو یا عقب حرکت داده تا پاها بصورت زاویه ی ۹۰ درجه روی پدالها قرار گیرد بطوریکه به پدالها تسلط کافی داشته باشید.

ب  پشتی صندلی در اتومبیلهای قدیم و جدید بوسیله اهرمیکه در کنار سمت چپ صندلی قرار دارد  تنظیم میشود باکشیدن اهرم بطرف بالا و فشار دادن با پشت به پشتی صندلی تا اندازه ایکه پشتی با کفی صندلی از ۹۰ درجه کمی بزرگتر باشد و اگر خواسته باشیم در جایی برای مدت کمی استراحت کنیم میتوانیم پشتی صندلی را کامل به عقب بخوابانیم و بعد از استراحت ضامن را گرفته و با دست راست کمک میکنیم تا پشتی به بالا برگردانده شود و مجددا آنرا تنظیم میکنیم.

ج  پشت سری صندلی که باید طوری تنظیم گردد که گوشهای ما وسط پشت سری صندلی قرار گیرد درضمن پشت سری برای تکیه دادن سر نیست بلکه برای جلوگیری از آسیب رسیدن به گردن هنگام بروز تصادف میباشد و اگر درست تنظیم نشود هنگام تصادف احتمال شکستگی گردن زیاد است.

د نشیمنگاه که فقط در اتومبیلهای جدید تنطیم میشود توسط دو عدد پیچ که در کنار سمت چپ صندلی قرار دارد بوسیله دست چپ با چرخاندن پیچها نشیمنگاه به سمت  بالا و پایین حرکت میکند.

۲- آینه ها(چشمان اضافی راننده)

که شامل یک آینه ی وسط در بالای سر و دو آینه ی بغل در دو طرف اتومبیل که نحوه ی تنظیم آنها بدین طریق است که در آینه وسط سر رو به جلو و بدن ثابت و به حالت رانندگی باشد با گوشه چشم به آینه نگاه کرده و انگشت شصت راست زیر گوشه سمت راست قرار میگیرد و بقیه ی انگشتان بالای آینه قرار میگیرند بطوریکه تمام فضای آینه را نگیرند آینه را به بالا و پایین و چپ و راست حرکت داده تا شیشه بزرگ عقب با آینه وسط یکی گردد در ضمن ضامن زیر آینه وسط جهت سهولت دید در شب میباشد به این طریق که وقتی نور چراغ اتومبیلهای پشت سر در شب باعث ناراحتی چشمهای ما میشود کافیست ضامن را به سمت پایین بکشیم تا موجب تغییر زاویه ی آینه شده و نور شدید عقب بصورت مات دیده شود و دیگر چشمهای ما اذیت نخواهد شد و بعد از اینکه حالت عادی شد مجددا ضامن را بحالت اول برگردانید و آینه بغل بایستی دستگیره درب عقب و مسیر جاده در قسمت عقب را نشان دهد.

۳-  کمربند ایمنی:

طریقه بستن کمربند ایمنی به این ترتیب است به کمر بند که درکنار شانه ی چپ ما قرار دارد نگاه کرده و با دست راست زبانه ی فلزی را گرفته و میکشیم تا تسمه کمر بند نیز کشیده شود و بوسیله دست چپ کمر بند را از روی شانه چپ عبور داده تا زبانه ی فلزی در داخل قفل کمر بند که در پایین سمت راست کنار دنده قرار دارد جا بخورد و کمربند طوری طراحی شده که در مواقع بروز حادثه قفل شده و از پرت شدن فرد جلوگیری میکند در ضمن موقع بستن کمر بند باید به آرامی کشیده شود که قفل نکند و اگر قفل کرد باید تسمه مقداری رها گردد و مجددا آنرا به آرامی بکشیم. طریقه باز کردن آن به این طریق است که با فشار دادن شاستی قرمز رنگ کنار قفل توسط انگشت شصت دست راست زبانه رها شده و سپس با دست چپ آنرا به بالا هدایت کرده تا مجددا در جایگاه خودش قرار بگیرد.

 از شما تقاضا داریم اگر نمیتوانید به صورت مالی به ما کمک کنید برای بقای سایت و رسیدن این سایت به دست دیگران روی این دکمه  کلیک نمایید و این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید ( صمیمانه از شما تشکر میکنیم )

این بخش دوم راهنمای آزمون شهری بود شما می توانید برای مشاهده بخش اول ” راهنمای آزمون شهری آیین نامه ” به لینک مورد نظر مراجعه کنید امیدواریم مفید فایده واقع شود در صورتی که شما با بخشی از این متن مخالف هستید یا نظر بهتری دارید لطفا در نظرات با ما در میان بگذارید تا اصلاح شود.

نظر فراموش نشه

راهنمای آزمون شهری آیین نامه شامل قسمت های مختلفی است که به مرور در سایت قرار داده خواهد شد فقط از شما خواهش میکنیم تا جاییکه امکان دارد این صفحه را در شبکه های اجتماعی خود مخصوصا گوگل پلاس یا فسیبوک با کامنت راهنمای آزمون شهری آیین نامه به اشتراک بگذارید.

همچنین شما می توانید برای مشاهده نمونه سوالا آیین نامه به صفحه مورد نظر مراجعه کنید، یک مکان دیگر آموزش تابلوهای راهنمایی رانندگی با استفاده از فلش کارت کارت هست که با کلیک روی لینک مور نظر میتوانید به رایگان از آن استفاده کنید بخش راهنمای حق تقدم یا به عبارت بهتر نمونه سوالات حق تقدم آیین نامه نیز در دسترس شماست.

دانلود بسته کامل نمونه سوالات آیین نامه ویرایش جدید

سوالات فنی آیین نامه

راهنمای آزمون شهری
بهترین سوالات فنی آیین نامه
راهنمای آزمون شهری
Written by: سازمان راهنمایی رانندگی
Date Published: 08/08/2016
بهترین سایت برای آزمون آنلاین آیین نامه
4.8 / 5 stars
لطفا به این نوشته امتیاز دهید
[تعداد رای کل امروز: 6 میانگین: 2.8]

2 نظر تا کنون ارسال شده است

با ارسال نظر خود ما را در بهبود عملکرد سایت یاری کنید

ایمیل شما به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری را پر کنید.