راهنمای آزمون شهری - بخش سوم ( نمونه سوال آیین نامه ) - نمونه سوال آیین نامه ( رایگان )

ارسال شده توسط | مهر ۲۲, ۱۳۹۵ | آموزش ها | 7 نظر

راهنمای آزمون شهری - بخش سوم ( نمونه سوال آیین نامه )

راهنمای آزمون شهری – بخش سوم ( نمونه سوال آیین نامه )

با سلام خدمت کاربران عزیز کوئیزی در چند نوشته آینده با آموزش نکات آزمون شهری با عنوان ” راهنمای آزمون شهری “در خدمت شما هستیم که توسط یکی از کاربران آماده شده و در اختیار ما قرار گرفته است تا به صورت رایگان در اختیار همه عزیزان قرار گیرد. لطفا تجربیات خودتون رو در بخش نظرات این نوشته در اختیار دیگران قرار دهید.

بخش سوم

 دنده:

کلاج را با پای چپ تا ته فشار داده و با دست راست دنده را به وسط هدایت میکنیم تا در محوطه ی خلاصی قرار گیرد و برای اطمینان از خلاصی دنده آنرا با دست راست گرفته باید راحت از کنار این صندلی تا صندلی دیگرحرکت کند.

۵- روشن کردن و راهنما زدن:

سوئیچ بطور کلی چهار مرحله دارد که به این چهار مرحله روشن شدن میگویند:

الف قفل فرمان که با علامت LOCK روی سوئیچ مشخص شده و به این صورت باز میشود که با دست چپ فرمان را گرفته و به سمت خلاصی فرمان چرخانده و همزمان سوئیچ را با دست راست به سمت راست میچرخانیم قفل باز میشود.
ب برق اولیه که با علامت ACC روی سوئیچ مشخص شده و با چرخاندن سوئیچ یکبار دیگر به سمت راست میتوانید از رادیو ضبط و غیره استفاذه کنید.

ج برق ثانویه که با علامت ON روی سوئیچ مشخص شده و با چرخاندن یکبار دیگر سوئیچ به سمت راست برق به پشت آمپر آمده و علائم پشت آمپر روشن شده و موتور آماده روشن میباشد و توجه داشته باشید که سوئیچ را در حالت برق ثانویه نباید زیاد نگه داشت.

د و آخرین مرحله استارت میباشد که با علامت START مشخص شده که سوئیچ را به سمت راست چرخانده تا استارت شروع به کار کرده و پس از در گیر شدن همزمان کمی گاز داده البته در اتومبیلهای کاربراتوری(در اتومبیلهای انژکتوری نباز به گاز دادن همزمان نیست)تا اتومبیل روشن شود و در این لحظه بایستی سوئیچ را رها کنیم تا به حالت قبل برگردد البته توجه داشته باشید در موقع روشن کردن اتومبیل کلاج را با پای چپ پایین نگه دارید بعد استارت بزنید به دو دلیل:

  1.  اگر موقع استارت زدن بنا به دلایلی فراموش کردیم دنده را خلاص کنیم اتومبیل به جلو پرت نشود و به جایی برخورد کند.
  2. اتومبیل راحتتر استارت میخورد علی الخصوص در فصل زمستان که هوا سرد اتومبیل سرد و روغن سرد میباشد و فشار کمتری به باتری وارد میشود.

راهنمای مورد نظر را میزنیم بطور کلی راهنما زدن در حرکت به سمت جلو از حالت ایستاده و گردش به سمت چپ(میدان – تقاطع-دوربرگردان و داخل شدن به کوچه ی سمت چپ) باید دسته راهنما را به سمت پایین(چپ)بزنیم و در پارک کردن ماشین سمت راست خیابان و گردش به راست(میدان-تقاطع و داخل شدن به کوچه سمت راست) و دنده عقب باید دسته راهنما را به سمت بالا(راست)بزنیم و توجه داشته باشید که در هر کجا خواستید گردش به چپ یا راست یا پارک یا حرکت کنید کلمه آرش را فراموش نکنید که آرش مخفف کلمات آینه راهنما و شکست(چرخاندن)فرمان میباشد یعنی ابتدا آینه ی مربوطه را نگاه کرده بعد راهنما زده و در نهایت گردش به راست یا چپ کنید.

 از شما تقاضا داریم اگر نمیتوانید به صورت مالی به ما کمک کنید برای بقای سایت و رسیدن این سایت به دست دیگران روی این دکمه  کلیک نمایید و این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید ( صمیمانه از شما تشکر میکنیم )

این بخش دوم راهنمای آزمون شهری بود شما می توانید برای مشاهده بخش اول ” راهنمای آزمون شهری آیین نامه ” به لینک مورد نظر مراجعه کنید امیدواریم مفید فایده واقع شود در صورتی که شما با بخشی از این متن مخالف هستید یا نظر بهتری دارید لطفا در نظرات با ما در میان بگذارید تا اصلاح شود.

نظر فراموش نشه

راهنمای آزمون شهری آیین نامه شامل قسمت های مختلفی است که به مرور در سایت قرار داده خواهد شد فقط از شما خواهش میکنیم تا جاییکه امکان دارد این صفحه را در شبکه های اجتماعی خود مخصوصا گوگل پلاس یا فسیبوک با کامنت راهنمای آزمون شهری آیین نامه به اشتراک بگذارید.

همچنین شما می توانید برای مشاهده نمونه سوالات آیین نامه به صفحه مورد نظر مراجعه کنید، یک مکان دیگر آموزش تابلوهای راهنمایی رانندگی با استفاده از فلش کارت کارت هست که با کلیک روی لینک مور نظر میتوانید به رایگان از آن استفاده کنید بخش راهنمای حق تقدم یا به عبارت بهتر نمونه سوالات حق تقدم آیین نامه نیز در دسترس شماست.

دانلود بسته کامل نمونه سوالات آیین نامه ویرایش جدید

سوالات فنی آیین نامه

راهنمای آزمون شهری
بهترین سوالات فنی آیین نامه
راهنمای آزمون شهری
Written by: سازمان راهنمایی رانندگی
Date Published: 08/08/2016
بهترین سایت برای آزمون آنلاین آیین نامه
4.8 / 5 stars
لطفا به این نوشته امتیاز دهید
[تعداد رای کل امروز: 6 میانگین: 3.2]

7 نظر تا کنون ارسال شده است

با ارسال نظر خود ما را در بهبود عملکرد سایت یاری کنید

ایمیل شما به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری را پر کنید.