راهنمای آزمون شهری - بخش هفتم ( نمونه سوال آیین نامه ) - نمونه سوال آیین نامه ( رایگان )

ارسال شده توسط | آبان ۱۶, ۱۳۹۵ | آموزش ها | نظری ثبت نشده

راهنمای آزمون شهری - بخش هفتم ( نمونه سوال آیین نامه )

راهنمای آزمون شهری – بخش هفتم ( نمونه سوال آیین نامه )

با سلام خدمت کاربران عزیز کوئیزی تا کنون با انواع نمونه سوال آیین نامه در خدمت شما بودیم و خواهیم بود با توجه به درخواست کاربران در چند نوشته آینده با آموزش نکات آزمون شهری با عنوان ” راهنمای آزمون شهری “در خدمت شما هستیم که توسط یکی از کاربران آماده شده و در اختیار ما قرار گرفته است تا به صورت رایگان در اختیار همه عزیزان قرار گیرد. لطفا تجربیات خودتون رو در بخش نظرات این نوشته در اختیار دیگران قرار دهید.

بخش هفتم:

موارد مصرف حرکت لاک پشتی:

الف-خروج از پارک

ب-داخل و خارج کردن اتومبیل از حیاط و پارکینگ

ج-دور یک و دو فرمانه

د- پارک دوبل و پارک پل(سنگ چین) و هر موقع حرکت اتومبیل بصورت کند و سانتیمتری باشد. در ضمن در اینگونه مواقع اگر سرعت بیشتر شود دقت شما کمتر شده و احتمال تصادف و برخورد وجود دارد بنابراین حتما بایستی از حرکت لاک پشتی استفاده کرد.

حرکت لاک پشتی در دنده عقب:

در دنده ی عقب باید گاز ثابت باشد و کلاج بین نقطه ی صفر و یک جابجا شود و همان حالت رو به جلو انجام میشود یعنی کنترل حرکت و سرعت اتومبیل بوسیله ی کنترل کلاج در نقطه ی صفر و یک حرکت می باشد.

نیم کلاج یا کلاج در گیر (جایگزین موقت ترمز):

فرض کنید در یک سربالایی بعلت سنگینی بیش از حد اتومبیل، شما مجبور به توقف شدید و با پیاده شدن تعدادی از مسافرها یا پایین گذاشتن مقداری از بار اضافی باید بصورت نیم کلاج حرکت کنید یا اصلا خود شما اتومبیل را در یک سربالایی پارک نموده و بعد از مراجعه متوجه شدید پشت سر اتومبیل شما وسیله ی نقلیه ی دیگری با فاصله ی بسیار کم پارک شده است و شما بیم آن دارید که اتومبیل شما هنگام حرکت کردن به عقب رفته و با اتومبیل پشت سر برخورد کند.

در اینجا شما به دو طریق میتوانید اتومبیل خود را حرکت دهید بدون اینکه به عقب حرکت کند که به این دو روش نیم کلاج میگویند. نحوی اجرای این دو روش عبارتند از:

الف- ابتدا بوسیله ی ترمز دستی: بعد از سوار شدن کلاج را تا ته گرفته و دنده را خلاص کنید و اتومبیل را روشن کنید و بعد از روشن نمودن دسته دنده را در دنده ی یک قرار دهید کلاج را به آرامی بالا بیاورید تا جایی که احساس کنید صدای موتور اتومبیل عوض شده لرزش در اتومبیل شما بوجود آید (این نقطه از کلاج را نقطه ی لرزش میگویند) کلاج را در این نقطه ثابت کرده و اجازه ندهید کلاج بالاتر بیاید در اینجا کلاج شما درگیر شده و برای چند لحظه ترمز موقت بوجود می آید پس با خیالی راحت و سرعت عملی بالا ترمز دستی را پایین کشیده و همزمان گاز دهید و کلاج را بصورت میلیمتری بالا بیاورید تا به نقطه ی حرکت اتومبیل برسد در نقطه ی حرکت کلاج راچند ثانیه ثابت نگه دارید تا حرکت شما کامل شود بعد از کامل شدن حرکت کلاج را رها کنید.

ب- بوسیله ی ترمز: به این صورت است که بعد از سوار شدن کلاج و ترمز را تا ته گرفته و دنده را خلاص کنید و اتومبیل را روشن کنید و بعد از روشن نمودن پای راست باید روی ترمز باشد و از روی آن جدا نشود کلاج را تا آخر بگیرید و دسته دنده را درون دنده ی یک قرار دهید کلاج را به آرامی بالا بیاورید تا جایی که احساس کنید صدای موتور اتومبیل شما عوض شده و لرزش در اتومبیل شما بوجود آید(نقطه ی لرزش) کلاج را در این نقطه ثابت کرده و اجازه ندهید کلاج بالاتر بیاید در اینجا کلاج شما درگیر شده و برای چند لحظه ترمز موقت بوجود می آید پس با خیالی راحت و سرعت عملی بالا پا را از روی ترمز برداشته و گاز دهید و کلاج را بصورت میلیمتری بالا بیاورید تا به نقطه ی حرکت اتومبیل برسد در نقطه ی حرکت کلاج را چند ثانیه ثابت نگه دارید تا حرکت شما کامل شود بعد از کامل شدن حرکت کلاج را رها کنید.

برای پیدا کردن نقطه ی لرزش کلاج نیز از دور موتور می توانید استفاده کنید به این ترتیب که کلاج را باید به اندازه ای بالا بیاورید که عقربه ی دور موتور شما کم کم به سمت پایین بیاید وقتی عقربه ی دور موتور یک خط پایین تر بیاید (معمولا تنظیم عقربه دور موتور اتومبیلها ی جدید بین ۸ تا ۱۲ میباشد که حالت نرمال ۱۰ میباشد و در اتومبیلهای قدیمی بین ۸٫ تا ۱٫۲ که حالت نرمال همان عدد یک میباشد و بستگی دارد دور موتور اتومبیل شما روی کدام عدد تنظیم باشد)به نقطه ی لرزش کلاج رسیدید و نباید اجازه دهید عقربه ی دور موتور پایین تر بیاید در غیر این صورت اتومبیل شما خاموش خواهد شد.نیم کلاج فقط هنگام شروع حرکت در سربالایی کاربرد دارد یا بصورت دنده عقب یا بصورت رو به جلو که نیم کلاج در دنده عقب هم مثل حرکت رو به جلو انجام میشود.

این بخش ششم راهنمای آزمون شهری بود شما می توانید برای مشاهده بخش اول ” راهنمای آزمون شهری آیین نامه ” به لینک مورد نظر مراجعه کنید همچنین بخش های دوم، سوم، چهارم ، پنجم  و ششم راهنمای آزمون شهری نیز از لینک های مربوطه در دسترس هستند. امیدواریم این آموزش ها مفید فایده واقع شود در صورتی که شما با بخشی از این متن مخالف هستید یا نظر بهتری دارید لطفا در نظرات با ما در میان بگذارید تا اصلاح شود.

به زودی با کمک سایت drivi فیلم های آموزشی بسیار کاربردی در جهت پارک دوبل و هدایت خودرو ( آزمون شهری ) آماده و ارایه خواهد شد.

نظر فراموش نشه

راهنمای آزمون شهری آیین نامه شامل قسمت های مختلفی است که به مرور در سایت قرار داده خواهد شد فقط از شما خواهش میکنیم تا جاییکه امکان دارد این صفحه را در شبکه های اجتماعی خود مخصوصا گوگل پلاس یا فسیبوک با کامنت راهنمای آزمون شهری آیین نامه به اشتراک بگذارید.

همچنین شما می توانید برای مشاهده نمونه سوالات آیین نامه به صفحه مورد نظر مراجعه کنید، یک مکان دیگر آموزش تابلوهای راهنمایی رانندگی با استفاده از فلش کارت کارت هست که با کلیک روی لینک مور نظر میتوانید به رایگان از آن استفاده کنید بخش راهنمای حق تقدم یا به عبارت بهتر نمونه سوالات حق تقدم آیین نامه نیز در دسترس شماست.

دانلود بسته کامل نمونه سوالات آیین نامه ویرایش جدید

سوالات فنی آیین نامه

راهنمای آزمون شهری
بهترین سوالات فنی آیین نامه
راهنمای آزمون شهری
Written by: سازمان راهنمایی رانندگی
Date Published: 10/10/2016
بهترین سایت برای آزمون آنلاین آیین نامه
4.9 / 5 stars
لطفا به این نوشته امتیاز دهید
[تعداد رای کل امروز: 0 میانگین: 0]

با ارسال نظر خود ما را در بهبود عملکرد سایت یاری کنید

ایمیل شما به هیچ وجه منتشر نخواهد شد. فیلد های ضروری را پر کنید.